سیستم حسابداری

شرکت شیراز دریچه، از سال 1369 تا به امروز و با توجه به نیاز روز افزون بنگاه‌های اقتصادی به استقرار نظام‌های منسجم اطلاعاتی مالی و اداری، در راستای طراحی مجموعه سیستم‌ها  و نرم‌افزار‌های بهم پیوسته و یکپارچه اداری و مالی فعال بوده است.

سامان، نرم‌افزار جامع مالی شرکت شیرازدریچه، از دهه هفتاد تاکنون همراه ثابت‌قدم حسابداران مجرب در سراسر ایران بوده است. سیستم حسابداری سامان با بهره گیری از سطوح متنوع ثابت و شناور حسابداری توانسته پاسخگوی نیازهای گروههای مختلفی از فعالان اقتصادی باشد. شیراز دریچه افتخار می‌کند که در تمامی این سالها با ارایه و پشتیبانی نرم‌افزارهای خود موفق گردیده تا با پایبندی به اهداف کوتاه و بلندمدت، خدمتگزار طیفهای مختلفی از اصناف، صنایع ، بازرگانان و تعاونی‌ها باشد.

دریافت اطلاعات بیشتر

سیستم خزانه

 مديريت خزانه، و بطور خاص چك‌‌ها, در نرم افزار سامان به دو بخش عمده واريز به حساب و برداشت از حساب تقسيم شده است. با ثبت اسناد دريافتني و پرداختني علاوه بر آنكه ليست چكها به روز مي‌‌گردد، سند حسابداري مربوط به آن نيز ثبت شده و در دفاتر حسابداري منعکس مي‌‌گردد. دریافت و پرداخت صندوق نیز به همین منوال در سندهای حسابداری انعکاس آنی می‌یابد. عملیات پاس چکها، و واگذاری یا وصول آنها، در محیط سامان تا سرحد امکان ساده شده تا احتمال هرگونه خطا را به حداقل رسانده و وضعیت حسابهای خزانه را در هر زمان به راحتی و از طریق گزارشات متنوع در اختیار حسابداران و مدیران قرار دهد.

دریافت اطلاعات بیشتر

سیستم خرید  

 سيستم خريد اطلاعات اوليه خود (از قبيل حساب اشخاص و حسابهاي موجودي كالا) را از سرفصلهاي حسابداري استخراج مي‌كند. سامان امکان صدور فاکتور خرید بر اساس درخواستهای خرید ثبت شده در سیستم را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با ثبت اطلاعات در فرم فاكتور خريد موجودي تعدادي انبار افزايش يافته و سند حسابداري نيز بصورت خودكار صادر مي‌گردد. امکان صدور خودکار سندهای برگشت از خريد جهت كالاهاي مرجوعي، سهولت در ثبت اطلاعات مالي را به ارمغان می‌آورد. ارتباط با فرم اسناد پرداختني در سيستم چك و فرم صندوق، ثبت پرداختهای نقدي و غير نقدي را بسيار آسان مي‌گرداند.

دریافت اطلاعات بیشتر

سیستم فروش 

 سيستم فروش همانند سيستم خريد اطلاعات اوليه خود را از سرفصل هاي حسابداري استخراج مينمايد. سرفصلهاي مورد نياز سيستم فروش عبارتند از: حسابهاي فروش، موجودي كالا، قيمت تمام شده و جاري اشخاص. اطلاعات فروش را مي‌توان از طريق فرم هاي پيش فاكتور و فاكتور فروش به نرم افزار سامان تزريق نمود. با صدور فاكتور فروش ارزش موجودي كالا بر اساس یکی از سه روش میانگین موزون، لایفو (LIFO) یا فایفو (FIFO) محاسبه شده و هم زمان با كسر از موجودي انبار، سندهای حسابداري مرتبط با فروش و خروج کالا از انبار صادر می‌گردند.

دریافت اطلاعات بیشتر

سیستم انبار

از ويژگی‌هاي سامان بهم پيوسته بودن سيستم انبار و حسابداري است. سيستم انبار سامان به روش دائم اطلاعات را درخود نگهداري مي‌كند، اين بدان معنا است كه موجودي و ارزش كالاها بصورت مقداري و ريالي با هر بار ورود و خروج كالا به روز می‌شوند. ارزش كالا در انبار ها بر اساس يكي از سه روش ميانگين موزون، اولين صادره از اولين وارده(FIFO)، اولين صادره از آخرين وارده(LIFO)، قابل محاسبه ميباشد. كاردكس انبار متاثر از فرم هاي فاكتور خريد و فروش و قبوض خروج و ورود و انتقال بین انبارها مي‌باشد. ورود و خروج به انبارها مي‌تواند بر اساس دو واحد سنجش اصلي و فرعي نگهداري شود. تعريف واحد ها توسط کاربر صورت گرفته و نرخ تبديل يک واحد به واحد ديگر امکان محاسبات لازم را هنگام ثبت اطلاعات فراهم مي سازد.

بارکد: علاوه بر کدینگ حسابهای کالا، اقلام کالا می‌توانند دارای شماره فنی باشند. این فیلد شماره فنی کالا را بصورت متن و عدد تا شانزده رقم پذیرفته و امکان اتصال نرم افزار سامان را به دستگاه بارکد فراهم می‌سازد. شماره سریال: سیستم سامان علاوه بر شماره فنی امکان درج شماره سریال و مدیریت کالا بر مبنای شماره سریال را نیز فراهم میکند. این بدان معنا است که به ازای هر کد کالا میتوان هزاران کد سریال تعریف نمود. شماره سریال کالا برای خدمات پس از فروش ، ایزو و دهها منظور دیگر کاربرد دارد.

دریافت اطلاعات بیشتر

سیستم تولید

نظام تولید سامان نیز، مانند كليه اجزای ديگر نرم‌افزار, با اتکای بر سرفصلهاي كالاي مصرفي، اوليه، نيمه ساخته، و ساخته شده و هزينه‌های تعریف شده در سیستم حسابداری بنا می‌گردد. فرم فرايند توليد امكان طبقه‌بندي و ترسيم مراحل توليد را به كاربر مي‌دهد. ثبت آمار توليد بر اساس استاندار هاي از قبل تعيين شده و يا اطلاعات استخراجي از سيستم انبار بصورت واقعي امكان پذير است. با ثبت هر سند توليد مواد اوليه بصورت مقداري و ريالي از انبارها كسر شده ، و هزينه‌هاي مستقيم به ارزش مواد اضافه شده و ارزش موجودي محصول تولید شده را متاثر می‌سازند. ثبت آمار توليد در فرايندهاي پيچيده با كمك ابزار هايي كه سيستم توليد سامان در اختيار مي‌گذارد آسان می‌شود. تسهيم هزينه‌های سربار در دو مرحله اوليه و ثانويه جهت دقت بيشتر در جذب هزينه‌ها به محصولات انجام مي‌پذيرد. در تسهيم اوليه هزينه‌ها جذب مراكز هزينه شده و در تسهيم ثانويه هزينه‌هاي هر مركز جذب كالاهايي كه از آن مركز عبور نموده‌اند مي‌گردد. جدول تسهيم هزينه‌ها بر اساس نسبت ارزش موجودي كالا تعیین شد  يا توسط خود كاربر قابل تعريف مي‌باشد. ابزار هاي كمكي جهت برنامه ريزي توليد،‌ تهيه BOM,  تهيه گزارش كسري موجودي انبار از ديگر ويژگي‌هاي اين سیستم ميباشد.

دریافت اطلاعات بیشتر

سیستم حقوق و دستمزد

 نر‌م‌افزار سامان با طراحی نظام باز جهت تعریف فیلدهای اطلاعاتی مربوط به حقوق و دستمزد پرسنل و قابلیت فرمول‌نویسی جهت هر یک از این فیلدها برای هر شرکت یا سازمان امکان طراحی و پیاده‌سازی نظام حقوق ودستمزد خود در انطباق با نیازهای ویژه خویش را فراهم می‌آورد. هر موسسه می‌تواند لیستهای ورودی و خروجی مربوط به حقوق و دستمزد, فیش حقوقی، و سند حسابداری مربوطه را نیز مطابق با این نیازها طراحی نموده و به کار گیرد .

دریافت اطلاعات بیشتر

سامان در محیط وب و آندروید

نرم‌افزار سامان برای محیط ویندوز طراحی شده است. با این وجود کاربران نسخ SQL سامان می‌توانند در محیط وب و یا از طریق نرم‌افزارهای طراحی شده برای سیستم عامل آندروید به زیرسیستمها و گزارشهای سامان دسترسی پیدا کنند، یا حتی اجازه دستیابی هر یک از مشتریان خویش به حسابهایشان را در اختیار ایشان قرار داده،  یا امکان ثبت درخواست کالا به صورت آنلاین را برای ایشان فراهم آورند.

دریافت اطلاعات بیشتر